Zaměstnanci ostravské knihovny pátrali v tramvajích po čtenářích knih

Ostravské tramvaje dnes obsadily knižní hlídky. Na trase mezi centrem a Porubou kontrolovaly, kdo z cestujících si krátí čas s knihou v ruce. A poctiví čtenáři neodešli s prázdnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtenář | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vyslanci Knihovny města Ostravy a klubu Atlantik lidi s knihou odměnili sladkostí a hlavně poukázkou na roční registraci ve všech pobočkách knihovny.

Jednou z pátrajících knihovnic je i Veronika Rychtová. V tramvaji číslo 8 má štěstí hned na podruhé. Paní Hana nesměle vytahuje z kabelky sešit s detektivkami.

Přehrát

00:00 / 00:00

S knihovnickou hlídkou vyrazila do terénu i reportérka Kateřina Daňková

„Děkuji. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by mě někdo v tramvaji oslovil a ještě ke všemu i obdaroval. Knihu mám v kabelce pravidelně,“ říká.

Proč knihovna takovou akci pořádá? „Hlavně podporujeme čtenářství, chceme si zjistit, jak jsou ostravské tramvaje ‚začtené‘, jestli si v nich lidé čtou,“ vysvětluje Veronika.

Dosavadní bilance její hlídky je zhruba dva čtenáři na jeden vůz, z žánrů jasně vedou detektivky. Kromě paní Hany ji má v ruce i vysokoškolská studentka Eva a 74letý technik Jiří.

„To, že jste mě přepadli, mi nevadí, protože jedu v tramvaji a trávím čas čtením. Čtu kdeco, všechno, co se mi dostane do ruky,“ říká starý pán.

Eva čte Muže, kteří nenávidí ženy. „Sice mám i učení v tašce, ale tohle je příjemnější. Poukázku určitě využiju, knížky v dnešní době nejsou levná záležitost,“ raduje se.

A podobně jako Eva se zaradovalo i 50 dalších čtenářů, kteří dnes dostali v tramvajích svou poukázku.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme