Zamrzlé Lipno ještě není bezpečné pro bruslení, varují záchranáři

Záchranáři zatím nedoporučují bruslení na zamrzlém Lipně v Jihočeském kraji. Led ještě není dostatečně silný, aby zvládl hromadné bruslení. Na některých místech se z prasklin vylévá voda. Doporučení záchranářů lidé příliš nerespektují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava bruslení na Lipně | Foto: Mária Pfeiferová | Zdroj: Český rozhlas

„Ještě nedoporučuji bruslení, ten vstup na led je stále nebezpečný. Nehledě na to, že kolem Frymburka je od břehu asi 15 až 20 metrů vzdálenost, kde máme led a na něm je voda a sníh. Ten tvoří izolant a strašně špatně to promrzá,“ říká pro Český rozhlas dobrovolný hasič Frymburka Antonín Flabaj.

Flabaj se podílí na přípravě ledové magistrály a jiných bezpečných ledových ploch na Lipně. Pomocí vrtačky s dlouhým vrtákem hasiči kontrolují tloušťku ledu. „Vyvrtám díru a vidím, že jsme na nějakých 12 centimetrech. To na hromadné bruslení rozhodně není,“ říká dobrovolný hasič.

I přesto, že záchranáři bruslení zatím nedoporučují, bylo na ledě několik lidí. „My bruslíme jenom tady kousíček. Bezpečné není nikdy nic,“ říká jedna z bruslících. Oficiální bezpečné bruslení může začít až tehdy, kdy tloušťka ledu na ledové magistrále dosáhne alespoň 17 centimetrů.

Příprava bruslení na Lipně | Foto: Mária Pfeiferová

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme