Zamrzlé Lipno ještě není bezpečné pro bruslení, varují záchranáři

Záchranáři zatím nedoporučují bruslení na zamrzlém Lipně v Jihočeském kraji. Led ještě není dostatečně silný, aby zvládl hromadné bruslení. Na některých místech se z prasklin vylévá voda. Doporučení záchranářů lidé příliš nerespektují.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava bruslení na Lipně

Příprava bruslení na Lipně | Foto: Mária Pfeiferová | Zdroj: Český rozhlas

„Ještě nedoporučuji bruslení, ten vstup na led je stále nebezpečný. Nehledě na to, že kolem Frymburka je od břehu asi 15 až 20 metrů vzdálenost, kde máme led a na něm je voda a sníh. Ten tvoří izolant a strašně špatně to promrzá,“ říká pro Český rozhlas dobrovolný hasič Frymburka Antonín Flabaj.

Flabaj se podílí na přípravě ledové magistrály a jiných bezpečných ledových ploch na Lipně. Pomocí vrtačky s dlouhým vrtákem hasiči kontrolují tloušťku ledu. „Vyvrtám díru a vidím, že jsme na nějakých 12 centimetrech. To na hromadné bruslení rozhodně není,“ říká dobrovolný hasič.

I přesto, že záchranáři bruslení zatím nedoporučují, bylo na ledě několik lidí. „My bruslíme jenom tady kousíček. Bezpečné není nikdy nic,“ říká jedna z bruslících. Oficiální bezpečné bruslení může začít až tehdy, kdy tloušťka ledu na ledové magistrále dosáhne alespoň 17 centimetrů.

Příprava bruslení na Lipně | Foto: Mária Pfeiferová

Mária Pfeiferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme