Západočeské ski areály hlásí dobré podmínky. Návštěvníky lákají na akce i mimosezonní ceny

Přestože podle kalendáře už je jaro, v západních Čechách jsou stále dobré podmínky pro lyžování. To platí pro Šumavu i pro Krušné Hory. Ski areály se na jeden z posledních lyžařských víkendů snaží přilákat návštěvníky. Lyžaři ocení mimosezonní slevy či akce, které pro ně v některých areálech připravili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nástupní stanice ve Skiareálu Špičák | Foto: Skiareál Špičák

Na Šumavě se jezdí na všech hlavních sjezdovkách a do terénu mohou vyrazit i běžkaři.

„Sněhová pokrývka je od deseti do osmdesáti centimetrů. Z lanovek a vleků jezdí Sportovní areál Špičák do 1. dubna, lanovka Špičák na Pancíř jezdí o víkendu. Vlek Nad nádražím jezdí do 1. dubna, Weissova louka – pátek, sobota, neděle včetně večerního lyžování a pak ještě o Velikonocích. Samoty – pátek, sobota, neděle a pak dle zájmu,“ uvedla Kristýna Lehečková z Informačního centra v Železné Rudě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké jsou podmínky v západočeských horách, zjišťovaly redaktorky Jana Kosová a Dana Jelínková

Dodala, že běžecké stopy se strojově upravovaly dnes v celém rozsahu Železnorudska.

Na Špičáku bude v sobotu probíhat seriál závodů dětí ve sjezdovém lyžování Šumavský pohárek. Bude probíhat na Lubáku na sjezdovce 105, která kvůli tomu bude od 12 hodin zavřená. Akci zakončí ohňostroj. „Jinak všechny sjezdovky mimo Šance jsou otevřené a perfektně upravené. Jezdí se absolutně bez front a za mimosezonní ceny,“ řekl ředitel ski areálu Špičák Vladimír Kasík.

Lyžovat se bude i v Kašperských Horách. „Na svahu máme 20 až 35 centimetrů upraveného sněhu. V provozu bude lyžařský vlek Double Max. Otevřena bude také dětská školička,“ popsala Kateřina Kovaříková z tamního ski areálu.

Ani lyžařská střediska v Karlovarském kraji začátek jara nijak nepoznamenal. Na sjezdovkách je sněhu dostatek, jsou upravené, čekací doby jsou minimální a většinou fungují mimosezonní slevy.

V největším krušnohorském ski areálu na Klínovci leží stále přes metr sněhu. Podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování jsou tak vynikající.

Exhibice na U-rampě

Totéž hlásí i areál Boží Dar – Neklid. Jak řekl za provozovatele Filip Majkus, na svazích leží kolem sedmdesáti centimetrů souvislé sněhové pokrývky, na kterou napadlo kolem deseti centimetrů čerstvého prašanu. Ski areál bude o víkendu plně v provozu, pojedou všechny vleky.

V sobotu se tam návštěvníci také mohou podívat na zajímavou akci. „V prostoru nástupiště vleku G bude probíhat každoroční akce Retro Jam, což je snowboardová akce, která připomíná začátky snowboardingu v 80. a 90. letech. K vidění bude exhibice v ručně postavené U-rampě,“ uvedl Majkus. Akce začne kolem 10. hodiny.

Lyžuje se i v Božím Daru, kde jsou v provozu všechny sjezdovky kromě vleku za hotelem Praha. Upravené jsou také běžecké stopy v délce zhruba deseti kilometrů.

Lyžovat se bude o víkendu i v Nových Hamrech na svahu Nad kostelem a v Perninku na sjezdovce Nad nádražím.

Běžecké stopy na Božím Daru | Foto: Václav Žmolík

„Kvůli výborným sněhovým podmínkám prodloužil sjezdový areál nad nádražím v Perninku provoz i na tento víkend, a to včetně večerního sobotního lyžování. Máme zde přibližně 70 centimetrů sněhu. Krušnohorská lyžařská magistrála je plně sjízdná a bude na tento víkend opět čerstvě strojově upravena,“ slíbila Nikola Derflerová z tamního infocentra.

Sezona neskončila ani v Bublavě na Sokolovsku. Podle majitele areálu Jiřího Lhoty jsou podmínky pro zimní sporty ideální.

„Všechny sjezdové tratě jsou otevřené, bude v provozu lanová dráha Stříbrný potok. Podmínky opravdu jako uprostřed zimy. I běžecké stopy jsou dobře vysněžené a na víkend budou určitě upravené,“ uvedl Lhota.

Dobré lyžařské podmínky, dostatek sněhu a nižší mimosezonní jízdné nabízí rovněž Snowhill v Mariánských Lázních. Jak potvrdil za provozovatele Vladimír Černý, na sjezdovkách leží od 30 do 70 centimetrů převážně technického sněhu.

„V současné chvíli je v provozu kabinková lanová dráha, oba lyžařské vleky, dětský park s posuvným kobercem a lanový vlek. Samozřejmě lyžařská škola je stále k dispozici, půjčovna i servis. Parkování ve ski areálu platí stále zdarma,“ řekl Černý.

Podle něj si zalyžují i běžkaři. O víkendu budou upravovány tratě v horních partiích – na Kladské, v okolí Nimrodu a Farské kyselky.

Také v příhraniční Aši se díky mrazům daří lyžařský areál udržet v plném provozu. Pokud mrazivé počasí vydrží, bude se v krušnohorských ski areálech lyžovat minimálně do Velikonoc.

Dana Jelínková, Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme