Západočeskou univerzitu bude poprvé řídit žena

Novou rektorkou Západočeské univerzity v Plzni se stala dosavadní děkanka fakulty zdravotnických studií Ilona Mauritzová. V tajné volbě o tom rozhodl akademický senát univerzity. Je to vůbec poprvé, co v Plzni do rektorského křesla usedne žena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rektorát Západočeské univerzity v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

Mauritzová, která přesvědčila především svým manažerským přístupem, zvítězila ve druhém kole volby v poměru 28:25 nad docentem Miroslavem Holečkem. Senát tak vyjádřil potřebu výrazné změny ve vedení univerzity.

Pětapadesát členů akademického senátu nezvolilo v prvním kole ani jednoho kandidáta. „Bylo pro mě velké překvapení, že jsem dostala v prvním kole 27 hlasů. I to pro mě byl velký úspěch a doufala jsem, že se někdo zamyslí ještě nad mými slovy z projevu, který jsem tady dnes měla, a že jeden hlas se mi podaří ještě získat,“ sdělila nová rektorka po volbě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nová rektorka Ilona Mauritzová sdělila své dojmy Radiožurnálu bezprostředně po svém zvolení

Mauritzová jednoznačně projevila odhodlání zlepšit pověst právnické fakulty. „Sešla jsem se s novým děkanem právnické fakulty a domluvili jsme se, že ihned po mé volbě začneme pracovat na jednotlivých krocích,“ řekla.

„Pro mě je jednoznačně důležité, aby veškeré kroky, které na právnické fakultě budou probíhat v oblasti přijímacího řízení i dodržování studijního řádu, byly transparentní a studenti měli jistotu, že probíhají podle řádných pravidel,“ ubezpečila rektorka.

Rektora Josefa Průšu nahradí Mauritzová v únoru příštího roku.

Lucie Maňourová, David Havlena Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme