Západomoravská vysoká škola v Třebíči bojuje o svou existenci ze všech sil

Západomoravská vysoká škola v Třebíči hledá způsob, jak zachránit svou budoucnost. Klíčovými pro další existenci měly totiž být tři nové obory, na něž však škola nezískala akreditaci. Včera se proto sešla správní rada, aby rozhodla o dalším postupu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západomoravská vysoká škola v Třebíči | Foto: Hana Mikulincová | Zdroj: Český rozhlas

Nové obory měly nalákat další studenty a zajistit škole pretiž. To se nestalo a někteří z se teď naopak spíše stydí za to, kde studují.

"Bylo by dobré to zastínit například Masarykovou nebo Mendlovou univerzitou, abychom neměli v popředí bakalářský titul ze Západomoravské vysoké školy," nešetří slovy kritiky jeden ze nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

O budoucnost Západomoravské vysoké školy se zajímal Michal Malý

Starosta města a předseda správní rady školy ale pesimismu nepropadá: "Ten vývoj je strašně složitý, vysoká škola si prošla různými úskalími. Teď je horší doba, což je způsobeno ekonomickou situací, která tady v okolí panuje."

Novými obory měly být ekologie a ochrana prostředí, ekonomika a management a historické vědy. Podle akreditační komise ale škola nedokáže zajistit jejich kvalitní výuku.

A studenti vysoké školy v tomto případě s názorem akreditační komise souhlasí. "Řekl bych, že některé předměty v současné době upadají, přebírají je vyučující, kteří tomu nerozumí."

Správní rada se ale v žádném případě nevzdává a za školu bude i nadále bojovat.

Michal Malý, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme