Zaparkovat ve velkých skiareálech je o víkendu téměř nemožné

Do hor vyrazily o tomto víkendu tisíce lidí a velká lyžařská centra jsou přeplněná. Zaparkovat u vleků a lanovek tak je na řadě míst téměř nemožné. V Jizerských horách však mohou lyžaři k přesunu namísto aut využít stále populárnější skibusy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lanovka na Ještědu | Foto: Ondřej Jánoška

Parkoviště v lyžařských areálech v Jizerských horách jsou o víkendech zcela zaplněná. Především v neděli nebývá výjimkou, že centrální parkoviště v Bedřichově je plně obsazené už v 9 hodin ráno. Řidiči pak zůstávají stát na silnicích a mají problém odjet.

Například pod Ještěd se ale dá z Liberce dojet tramvají, od její konečné zastávky jezdí skibusy. Od Vánoc funguje i nová linka skibusu, která každý den propojuje jizerskohorská střediska Tandvaldský Špičák, Severák a bobovou dráhu v Janově. Zpočátku o něj sice nebyl velký zájem, ale milovníci zimních sportů už si na něj pomalu zvykají.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuální situaci v Jizerských horách informovala Lenka Šumová

Do 23. března má jezdit skibus z Liberce do Bedřichova. Vyjíždí od 8. hodiny ranní každou hodinu, bývá hodně přeplněný a podle mnoha lidí jezdí se zpožděním. Poslední spoj vyráží z Bedřichova v 17.45 hodin.

Z Jablonce jezdí do Bedřichova a Hrabětic o víkendu prázdninová linka s číslem 21. S ní bývá problém každou neděli ráno, protože se od vleků vrací po půl deváté, kdy nahoru míří řada aut, která se na úzké cestě lemované sněhovými bariérami nemůže s autobusem vyhnout. Auta proto musí v kopci zastavit a řidiči se pak musí vzájemně roztlačovat.

Silnice v Jizerských horách jsou však dobře sjízdné. Protože už několik dní nesněžilo, silničáři měli čas komunikace uklidit a rozšířit průjezdy. Zmrazky na menších silnicích však kloužou a i když jsou posypané kamennou drtí, rozjet se do kopce může být pro některé řidiče problém. Týká se to především úzkých cest vedoucích k menším vlekům.

Lenka Šumová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme