Zapomenuté auto rovná se díra v asfaltu. Strážníci odtah nezavolali

Když je potřeba opravit silnici, musí všechna auta pryč. Zákaz vjezdu platil i pro řidiče v pražských Strašnicích, jeden z nich se ho ale rozhodl ignorovat. Městská policie nenechala auto odtáhnout a stavební firma místo vynechala. V nově položeném asfaltu tak zůstal obdélník s původním povrchem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaparkované auto překáželo silničářům v opravě | Foto: Facebook Richarda Stonavského

Obasfaltovaný obdélník se stal záhy mezi obyvateli Strašnic hitem. Kuriozitu si někteří z nich chodí dokonce fotit.

„Auto tady bylo zaparkované asi tři dny. Když jsem odjížděla, tak tam nebyl vyfrézovaný jen ten flek, protože auto tady pořád stálo. Když jsem v pondělí ráno přijela, tak jsem to viděla. Prostě to nechápu,“ popisuje jedna z kolemjdoucích.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oprava silnice ve Strašnicích se podařila jen zčásti. Strážníci nenechali odtáhnout auto a firma místo vynechala. Natáčela Veronika Neprašová

Řidič nechal v ulici U Trati své auto zaparkované i přesto, že hned podél druhé strany silnice jsou k dispozici desítky parkovacích míst.

„Řidič nerespektoval dopravní značení, které jsme zde umístili sedm dní před zahájením samotné stavby, a své vozidlo zde nechal dva dny. Dodavatel kontaktoval městskou policii, ta odmítla auto odtáhnout. Museli tedy pokračovat mimo toto vozidlo,“ vysvětluje mluvčí pražské technické správy komunikací Barbora Lišková.

Stavbaři si kvůli danému termínu dokončení nemohli dovolit práce kvůli neukázněnému řidiči přerušit. Na místo se proto s asfaltovací technikou budou muset vrátit. „Náklady jdou bohužel na vrub dodavatele,“ konstatuje Lišková.

Městská policie zatím nechtěla věc komentovat. Dosud prý od zúčastněných stran nedostala přesné informace o tom, který strážník a kdy záležitost řešil. Aby se podobné případy na území její městské části neopakovaly, chce v budoucnu dohlédnout i radnice desáté městské části.

„Pokud takováto nešťastná situace nastane, připojíme se k technické správě komunikací a budeme urgovat městskou policii, aby odtah co nevidět provedla. Z naší strany to nemůžeme jinak ovlivnit, silnice nám nepatří a opravu jsme neprováděli,“ doplňuje mluvčí městské části Praha 10 Vít Novák.

Jestli budou náklady spojené s dokončením vynechaného kusu po majiteli auta vymáhat, nechtěla zhotovitelská firma komentovat.

Opravená silnice U Trati ve Strašnicích | Foto: Veronika Neprašová

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme