Zástupci centra Klinika prodloužení nájmu stále nedosáhli. Chtějí ještě jednat s politiky

Autonomnímu sociálnímu centru Klinika stále reálněji hrozí, že se bude muset odstěhovat z prostor v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Klinice končí nájem a Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) mu ho nechce prodloužit s odvoláním na nesouhlasné stanovisko stavebního úřadu Prahy 3. Posun nepřineslo ani dnešní jednání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sbírka pro uprchlíky v Autonomním sociálním centru Klinika na Žižkově

Sbírka pro uprchlíky v Autonomním sociálním centru Klinika na Žižkově | Foto: Veronika Hlaváčová

Klinika měla budovu v Jeseniově ulici pronajatou od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na dobu určitou, konkrétně na rok.

Lhůta vyprší ve středu 2. března. Pokud úřad nájemní smlouvu sociálnímu centru neprodlouží, mělo by centrum k tomuto datu předat objekt úřadu zpátky.

ÚZSVM minulý týden oznámil, že smlouvu nemůže prodloužit, protože s tím nesouhlasí stavební úřad Prahy 3. Objekt je podle stavebního úřadu zkolaudovaný jako plicní zdravotnické zařízení, a proto ho není možné využívat jako sociální centrum.

Zástupci Kliniky se domnívají, že by vůči nim ÚZSVM mohl být vstřícnější a dnes se chtěli pokusit úředníky přesvědčit. Svého cíle však nedosáhli.

„Bohužel Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových trvá na jedné verzi práva, podle kterého nám nemůže povolit především rekolaudaci, a tím pádem ani prodloužit výpůjčku,“ uvedla zástupkyně Kliniky Tereza Virtová.

Podle ní však rozhodnutím pro Kliniku ještě věc nekončí. „Máme naplánováno několik schůzek s politiky, v podstatě si myslíme, že rozhodnutí ÚZSVM může zvrátit pouze politická vůle,“ dodala Virtová.

Kauza Autonomní sociální centrum Klinika | Foto: Český rozhlas

ČRo, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme