Zastupitelé Berouna rozhodnou o osudu zchátralé textilky v centru města

Berounští zastupitelé dnes budou rozhodovat o přestavbě zchátralé textilky, která stojí v centru města. Areál má téměř osm hektarů a už stál křeslo jednoho starostu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý textilní závod TIBA v Berouně | Foto: Petr Kološ

O stavbě obchodního domu Tesco v areálu bývalé textilky TIBA už se v Berouně mluví rok. Jednu dobu nabral příběh spád až kriminální.

Část nazvanou „dva závěry jedné dopravní studie" připomíná Jiří Prošek, který vše zveřejnil ve svém Berounském kurýru jako první.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zastupitelé Berouna rozhodnou o osudu zchátralé textilky v centru města. Více reportér Petr Kološ

„Podle zástupce investora pana Dušánka je navštívil člověk, který jim ukázal dva odlišné závěry a řekl si o blíže nespecifikovanou sumu peněz s náznakem, že by měly být za to, aby se podobné problémy nevyskytovaly,“ popisuje Prošek.

Po té, co se tento příběh objevil na veřejnosti, problémů se naopak vyskytlo tolik, že tehdejší starosta Tomáš Havel přišel o svůj post. Na jeho místo nastoupila Šárka Endrlová a jednání s investorem začala úplně nanovo. Skončila v těchto dnech.

V nových plánech přestavby textilky TIBA sice zůstalo obří Tesco, přibyl ale rozlehlý park a investor souhlasil s výrazným snížením bytů.

„Původně investor chtěl v areálu realizovat na tisíc bytů, což byla další obrovská rána berounské dopravě. V tuto chvíli se pohybujeme někde mezi 100 a 250 byty,“ upřesnila Endrlová.

Celý projekt dnes starostka představí zastupitelům. Pokud ho nepřijmou, začne velmi pravděpodobně takzvaná zákopová válku, kdy si investor bude prosazovat stavbu Tesca, protože kvůli tomu továrnu loni koupil.

Co bude prosazovat město, není úplně zřejmé, ovšem primárně půjde o zabezpečení chátrajícího areálu. Stahují se tam totiž všemožné podvratné živly. Podle podnikatelů, kteří mají v areálu TIBA sklad oken, si tam zloději kovů jezdí zcela bezostyšně auty a ještě s sebou přivážejí odpad.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme