Zastupitelé Brna budou rozhodovat o osudu rockového klubu Fléda

O osudu legendárního rockového klubu Fléda dnes budou rozhodovat zastupitelé města Brna. Omezit hudební produkci kvůli rušení nočního klidu chce pomocí vyhlášky městská část Královo pole. To by ale podle provozovatelů znamenalo konec klubu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vstup do klubu Fléda v Brně - Králově Poli | Foto: Gabriela Grmolcová

Pod petici za záchranu Flédy se podepsalo téměř 19 tisíc lidí. K podpoře se připojili i známé osobnosti jako například zpěvák David Koller, Jiří Macháček nebo držitelé Oscarů Glen Hansard a Markéta Irglová.

Fléda má více než stoletou tradici, přes 100 tisíc návštěvníků ročně a hostí stovky hudebníků z celého světa. Tamní zastupitelé prý ale dlouhodobě čelí stížnostem obyvatel, kterým vadí hluk a nepořádek. Klubu totiž chybí odhlučnění.

Přehrát

00:00 / 00:00

O další osud klubu Fléda se zajímala Gabriela Grmolcová

„Pořád se vracím k tomu, že nám ti lidé asi nechtějí pomoct, nechtějí se s námi bavit,“ říká provozní ředitel Pavel Cupák.

Vyhláška by omezila hudební produkci do 22 hodin. Pro rockový klub je to údajně likvidační. „Ekonomika státu padá, když klesne hrubý domácí produkt o 10 procent. Kdybychom zavírali s 22 hodinou, kleslo by nám to rozhodně víc,“ tvrdí Cupák.

Debata o případné pomoci klubu s odhlučněním není na místě, vysvětluje místostarostka Králova pole Andrea Pazderová z ODS. „My nemůžeme investovat do soukromého majetku.“

Brněnští radní omezení klubu odmítli a Fléda tak má šanci na přežití. Definitivní rozhodnutí ale padne až dnes na zastupitelstvu města.

Igor Maňour, Gabriela Grmolcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme