Zastupitelé Karlovarského kraje rozhodnou o prodeji pozemku u sokolovské nemocnice

Zastupitelé Karlovarského kraje se dnes budou zabývat prodejem pozemku pod parkovacím domem u sokolovské nemocnice. Původně ho chtěli jen pronajmout a prodat po dokončení stavby. S tím ale nesouhlasila společnost, která chce na pozemku stavět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace parkovacího domu v sokolovské nemocnici | Foto: Nemocnice Sokolov Nemocnice Sokolov

Parkovací dům chce postavit společnost Sokolovská uhelná. Stát by měl kolem 70 milionů korun. Krajští politici chtěli nejdříve pozemek, který patří kraji, společnosti pronajmout a pak, až bude stavba hotová, prodat.

Navíc byla smlouva ošetřena pokutou pro případné nedodržení projektu. Podle náměstka hejtmana za KSČM Jaroslava Borky jde o standardní postup.

Přehrát

00:00 / 00:00

O pozemku na prodej informovala redaktorka Andrea Strohmaierová.

„Myslím si, že jsme vyšli vstříc občanům i investorovi. Toto nebylo akceptováno i s tím vědomím, že určitá rizika tady jsou.“

S tímto postupem ale vedení Sokolovské uhelné razantně nesouhlasilo a protestovalo proti němu. Nakonec Karlovarský kraj z pronájmu a pokuty odstoupil a přejde k přímému prodeji, který ale musí schválit zastupitelé.

Podle generálního ředitele společnosti Františka Štěpánka ale bylo zdržení zbytečné. Určité kroky kraje nechápe.

„Prosím vás, když mi někdo řekne argument, že chceme získat pozemek a pak tam stavět cokoli, tak mně to připadá takové divné. O pokutách už ani radši mluvit nebudu. To nás skutečně překvapilo, protože ani takhle původní dohoda nebyla,“ říká Štěpánek.

Sokolovská uhelná slibuje, že parkování v domě bude bezplatné. Kontrola zde ale rozhodně chybět nebude. A to proto, aby v domě neparkovali lidé třeba z okolních ulic.

Zastupitelstvo Karlovarského kraje zasedá dnes od 9 hodin v sídle hejtmanství.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme