Zastupitelé Milevska rozhodli o dorovnání schodku sportovní společnosti

Sportovní areál v Milevsku zůstává i nadále. Postarali se o to tamní zastupitelé, kteří na svém včerejším mimořádném jednání schválili dorovnání půlmilionové neinvestiční dotace společnosti SPOS, která sportoviště v Milevsku provozuje a jejímž 100 procentním vlastníkem je město.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní areál s tenisovými kurty | Foto: Lukáš Peška

Společnost se do finančních potíží dostala především kvůli hokejovému klubu HC ZVVZ Milevsko, který nezaplatil za pronájem sportovišť a zřejmě tak už ani neučiní - je totiž v insolvenčním řízení.

Milevský starosta Zdeněk Herout je podle svých slov rád, že zastupitelé přehodnotili svůj původní záměr sportovní společnosti finančně nepomoci, v opačném případě by totiž podle něj hrozilo, že sportoviště nebude mít kdo provozovat: "Společnost je ze strany města dlouhodobě podfinancovaná a to je chyba. Nechceme, aby se nám děti a mládež, které dotačním programem podporujeme, couraly po městě a vyváděly věci, které škodí nejen jim, ale i ostatním obyvatelům města. Chceme, aby sportovaly, tudíž musíme sportoviště udržet. Pevně věřím, že zastupitelé nepůjdou cestou uzavření některých sportovišť nebo jejich prodejem, jak v tuto chvíli předvádí Český Krumlov."

Záměrem Českého Krumlova je prodat zanedbaný zimní stadion. Od 27. listopadu běží 40 denní lhůta pro podání nabídky na koupi stadionu. Minimální kupní cenu stanovili českokrumlovští zastupitelé na horní hranici znaleckého posudku 15 milionů korun.

Podobnému kroku se však v Milevsku chtějí podle tamního starosty Zdeňka Herouta vyhnout, i když si je vědom toho, že pro město jejich rozsahu je finančně náročné utáhnout provoz tak velkého sportovního areálu, jaký běžně mají 30 až 40 tisícová města. Milevsko má necelých 10 tisíc obyvatel.

Michaela Vrácovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme