Zastupitelé Ostravy dostanou příští rok menší odměny

Ostravští zastupitelé si příští rok pravděpodobně přijdou na menší peníze. Radní navrhují, aby se odměny snížily o čtyři procenta kvůli hospodářské krizi. Opatření se týká 49 neuvolněných zastupitelů, z nichž někteří jsou i členy rady. Magistrát by tak ušetřil asi 550.000 korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava | Foto: F. Tichý

Jak upřesnil primátor Petr Kajnar, právníci teď hledají možnosti, jak se k šetření může připojit on sám a jeho pět náměstků. Pravděpodobně budou stejné procento z platu městu vracet formou daru.

"My jsme plošně snižovali výdaje do všech organizací ať obchodních či příspěvkových a fakt je, že některé organizace to dokážou ušetřit na běžných výdajích, které nejsou mzdové, ale některé třeba budou muset sáhnout i k omezení mzdových výdajů. Takže jestliže to chceme po ostatních, nemůžeme se sami tvářit, že se nás to netýká," dodal primátor.

Město už letos muselo kvůli hospodářské krizi podniknout řadu úsporných opatření. Oproti předpokládaným příjmům očekává propad zhruba o miliardu korun.

Silvie Mikulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme