Zastupitelé Pardubic budou rozhodovat o zadluženém Dostihovém spolku

Pardubičtí zastupitelé budou jednat o záchranném plánu zadluženého Dostihového spolku. Hospodářská situace je velmi špatná a firma potřebuje minimálně tří milionovou podporu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

121. Velká pardubická

121. Velká pardubická | Foto: Filip Jandourek

Dluhy spolku jsou v řádech desítek milionů korun. Město má sice jako většinový vlastník plán, že poskytne spolku finanční injekci ve výši zhruba 3 milionů korun, k tomu ale potřebuje minimálně 16 procent hlasů od malých akcionářů. Druhý největší akcionář, Martin Vokál, který má čtvrtinu akcií, návrh odmítl, což potvrdila primátorka města Štěpánka Franková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Drahomíra Bačkorová v Dopoledním Radiožurnálu

Navýšení základního jmění spolku by pro podílníky znamenalo přispět částkou 300 korun za každou akcii. Menší akcionáři odmítají sahat do svých kapes tak hluboko. Radnice proto zvažuje i variantu, že jmění navýší z městské pokladny. Primátorka ale nevyloučila ani řízenou likvidaci spolku.

Podle náměstka primátrky Jiřího Rozinka se o záchranu spolku zajímá i několikanásobný vítěz Velké Pardubické Josef Váňa. „Přišel i s nabídkou, že by podpořil provozování dostihů prostřednictvím své společnosti,“ upřesnil Rozinek.

Dostihy prý ohroženy nejsou

Primátorka ale upozornila, že šlo zatím jen o seznamovací jednání. Připomněla, že se každý zájemce musí nejdřív dokonale seznámit s hospodářskou situací spolku. Město by pak také muselo nechat ocenit akcie. Diskutuje se i o veřejné dražbě akcií.

První krok v pokusu o záchranu Dostihového spolku dnes učiní zastupitelé Pardubic přijetím záchranného plánu. Ve čtvrtek ve večer budou o osudu spolku rozhodovat akcionáři na valné hromadě. Pokud se městu jako většinovému vlastníku nepodaří dohodnout s ostatními velkými akcionáři, není vyloučena ani řízená likvidace. Dostihy v Pardubicích ale prý v žádném případě neskončí.

„Jsem přesvědčen, že ani řízená likvidace by neohrozila dostihy, protože bychom našli určitě jinou formu. Město by určitě zajistilo provozování dostihů, ať už formou třeba své příspěvkové organizace, nebo obecně prospěšné společnosti. Navíc je veliký zájem ze strany odborné veřejnosti,“ dodal Rozinek.

ak, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme