Zastupitelé Pece vybrali dodavatele nové lanovky na Sněžku

Zastupitelé Pece pod Sněžkou už rozhodli, kdo postaví novou lanovou dráhu na nejvyšší českou horu. V tendru uspělo sdružení stavební společnosti BAK Trutnov a firmy Leitner, který dodá technologie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžka a Obří důl | Foto: Jan Rosenauer

Komise doporučila vítězné sdružení zastupitelům Pece pod Sněžkou jako jediného kandidáta. Podle místostarosty města Zdeňka Virta rozhodovala při výběru cena.

„Cena BAKu s Leitnerem byla 298 milionů, o 26 milionů levnější než v pořadí druhá nabídka od Eurovie CS. Třetím uchazečem byla společnost Chládek a Tintěra Pardubice, ti nabídli celkovou cenu 327 milionů,“ upřesnil Virt.

Pokud vše půjde hladce a soutěž završí podpis kontraktu, mohla by stavba začít 1. září. Skončit by podle podmínek soutěže měla nejpozději 31. března 2014. Město Pec pod Sněžkou má na stavbu evropskou dotaci 230 milionů korun.

Stávající víc než 60 let stará lanovka by mohla zůstat v provozu do podzimu 2012. Místo dosavadních otevřených sedaček pro dva pasažéry bude mít nová dráha čtyřmístné kabinky. Dolní stanice se posune k parkovišti k chatě Lesovna.

Eliška Pilařová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme