Zastupitelé Plzně projednají další postup ohledně referenda o centru Corso

Město Plzeň chystá další kroky v souvislosti s výsledky místního referenda. V něm občané odmítli stavbu obřího obchodního domu Corso v centru města. Zastupitelé budou dnes schvalovat zapracování výsledků referenda do územně plánovací dokumentace. Investor už také navrhl částku, za kterou je ochoten pozemky městu prodat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vizualizace multifunkčního centra Corso Americká v Plzni | Foto: Amádeus Real

Výsledky referenda zavázaly orgány města, aby všemi dostupnými prostředky stavbě zabránily. Radnice už ukončila smlouvu o budoucí kupní smlouvě na okrajové městské pozemky a investorovi řekla, že mu je neprodá.
Zároveň ho vyzvala k prodeji pozemků pod domem kultury.

Dnes zastupitelé projednají další materiály. „Zastupitelé dostanou schválení urbanisticko-architektonické soutěže nejen pro území bývalého domu kultury, ale celé té oblasti. To znamená vnitřního města,“ říká ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký.

Radnice už má také od právníků analýzu kroků, které může udělat, aby nepoškodila město a naplňovala referendum. Zadala ještě druhou analýzu, která navíc posoudí případnou trestněprávní odpovědnost zastupitelů. Od včerejška už také Plzeň ví, za kolik je ochotna firma Amádeus pozemky prodat.

„Dostali jsme písemnou nabídku na možnost odkoupení pod celým územím nejen domů Incest, ale i celé oblasti, kterou má ve vlastnictví společnost Amádeus Plzeň, což je zhruba 2,4 hektaru. Částka stanovená společností Amádeus je 1,4 miliardy korun,“ potvrzuje náměstek Zrzavecký.

Nabídka je časově omezená, platí do 15. května. Zastupitelé o ní ale budou jednat až na mimořádném zasedání. To se uskuteční, až radnice na toto téma připraví veškeré podkladové materiály.

Monika Červená Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme