Zastupitelé středních Čech rozdělí 100 milionů na likvidaci škod po povodních

Sto milionů korun bude dnes rozdělovat středočeské zastupitelstvo mezi obce, které zasáhla červnová povodeň. Velká voda ve středních Čechách způsobila škody ve dvou stovkách obcí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodu z lagun nad obcemi podél Mrliny vrací čerpadla zpátky do řeky | Foto: Michal Trnka

Na programu dnešního mimořádného jednání středočeského zastupitelstva je jediný bod - rozdělení dalších desítek milionů korun na pomoc obcím po červnových povodních.

Kraj už rozdělil 38 milionů z krajské kasy a 50 milionů, které poslalo ministerstvo financí. Peníze rozdělí mezi více než 200 postižených obcí.

Pomoci by tak peníze mohly třeba i Marii Richterové z Vestce na Nymbursku, jejíž dům vytopila řeka Mrlina už podruhé. „Před deseti lety to tu bylo, než se člověk zařídil, trvalo pět let. Už nás ani nepojistili, protože to bylo v zátopové oblasti,“ upozorňuje.

Krajské zastupitelstvo dnes bude rozhodovat o rozdělení 100 milionů korun ze státní kasy. Obce, které si ještě nepožádaly o pomoc na pokrytí prvotních nákladů, tak mohou ještě učinit. Musí ale předložit potřebné doklady.

Simona Bartošová, A.Rokosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme