Zastupitelé Ústí nad Labem nepodpořili výzvu vládě o zachování limitů těžby uhlí

Vedení Ústí nad Labem se nepodařilo v zastupitelstvu prosadit výzvu vládě za zachování těžebních limitů. Radní zároveň vládu žádají, aby horníkům pomohla s přechodem na jiné zaměstnání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uhelné rypadlo | Foto: Daniel Mrázek

Z 18 přítomných koaličních zastupitelů hnutí ANO 2011 a PRO! Ústí, ale nakonec ruku pro výzvu zvedlo jen 12 lidí. Další dva byli z opoziční TOP 09.

„Dochází k určité restrukturalizaci strojního, chemického průmyslu a tak dále. To je prostě problém celého státu a nemůžeme vytrhnout pouze horníky,“ řekl zastupitel Radim Bzura (TOP 09), který považuje zachování limitů za politické rozhodnutí.

„Jsme jedni z největších vývozů elektrické energie v Evropě. Takže uhlí, ani tu energii v tento okamžik nepotřebujeme. A pokud je budeme potřebovat za 100 let, tak ať si o ton naši vnuci a pravnuci rozhodnou.“

Proti výzvě za zachování těžebních limitů byli čtyři komunisté. Argumentují hlavně tím, že těžba pomůže zachovat pracovní místa.

Vláda o limitech těžby rozhodne nejdříve v červenci, říká Mládek

Číst článek

Výsledky voleb do městského zastupitelstva - Ústí nad Labem | Foto: Český rozhlas

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme