Zasukované tkaničky spojí v Olomouci osudy lidí zdravých s těmi na vozíku

Olomoučané dnes mohou pomoci lidem s hendikepem. Ve městě se totiž koná tradiční sbírka Zasukované tkaničky, kterou pořádá Spolek Trend vozíčkářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozíčkář (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka PhotoRack

„Do ulic Olomouce vyrazí čtyřicet dvojic, které budou žádat kolemjdoucí o dar. Tím budeme získávat prostředky na asistenční službu, která by měla usnadnit život našim spoluobčanům na vozíku, aby se mohli přiblížit takovému způsobu života, na jaký jsme my zdraví zvyklí,“ vysvětluje jeden z organizátorů akce Evžen Hlaváček.

Převážnou část žadatelů o dar budou tvořit zdraví lidé, studenti středních škol v Olomouci, mezi nimi se ale do olomouckých ulic vydají také lidé na vozíku, kteří bývají mezi "výběrčími" nejúspěšnější.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Evženem Hlaváčkem, jedním z organizátorů akce Zasukované tkaničky, mluvila Radka Kvasničková

„Jsou to naši klienti, kteří chtějí tuto sbírku podpořit a dát najevo, že se také sami chtějí zasloužit o zdárný výsledek této akce.“

Akce se koná už po dvanácté. Symbol zasukovaných tkaniček, podle nichž dostala akce své jméno, znamená podle Evžena Hlaváčka provázanost lidských osudů, sounáležitost jednoho s druhým.

Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme