Závadná voda postihla minulý týden v Dejvicích 18 tisíc lidí, ukázal průzkum

Problémy kvůli znečistěné vodě v části pražských Dejvic a Bubenče mělo minulý týden 18 tisíc obyvatel. Vyplývá to z průzkumu, který si nechala vypracovat radnice Prahy 6. Podle starosty městské části Jiřího Koláře z TOP 09 tak studie vyvrátila dřívější mylné informace o počtu nemocných.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Hovořilo se o tom, že nakažených bylo málo, v řádu stovek. Nám ten průzkum může pomoci i do nějakého dalšího budoucího jednání, které by se mohlo týkat odškodnění,“ řekl starosta.

Pražské vodovody a kanalizace slíbily postižené odškodnit. Peněz se ale dočkají jen lidé, kteří předloží lékařskou zprávu nebo účtenku z lékárny za léky na průjmová onemocnění. Žádostí už firmě dorazilo přes 1300.

Starosta Kolář v pondělí řekl, že bude požadovat odškodné plošně pro všechny, lidé by podle něj také měli mít odpuštěno vodné a stočné alespoň na měsíc. Firma navrhla dva týdny.

Bez pitné vody byli obyvatelé Prahy 6 od neděle 24. května do čtvrtka 28. května. Náhradní zásobování PVK zajišťovaly 60 cisternami. Praha 6 vozila pitnou vodu do škol a domů seniorů a poté ji začala zdarma rozdávat i obyvatelům.

Kontaminaci způsobila zřejmě odpadní voda, která pronikla do vodovodního řadu poškozeným slepým ramenem z roku 1925, které nebylo zaneseno v mapách, a vodohospodáři o něm proto nevěděli.

Igor Maňour, Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme