Závodníci i trenéři si pochvalovali atmosféru na olympiádě dětí a mládeže v Plzni

Nejúspěšnějším sportovcem sedmých letních olympijských her dětí a mládeže je plavec Jíří Hlobeň z Jihomoravského kraje. Z Plzně si odváží šest zlatých medailí. Mezi jednotlivými kraji pak dominovali Středočeši. Více než medailová umístění si ale většina mladých sportovců pochvalovala skvělou atmosféru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Plzni byla zahájena 7. letní olympiáda dětí a mládeže

V Plzni byla zahájena 7. letní olympiáda dětí a mládeže | Foto: Z. Vaiz/olympic.cz

„Největší zážitek byla asi celková vyhlášení, ta byla velmi zajímavá,“ pochvaloval si zlatý medailista v běhu na 1500 metrů Daniel Kotyza, který reprezentoval Jihomoravský kraj.

Olympiádu si užívali i trenéři. Patřil k nim také kouč zlatých basketbalistů z Prahy Radek Treml.

„Jedním slovem úžasné. Slyšeli jsme, že tato akce je pro děti zážitek na celý život, a to se tady v Plzni za celý týden ukázalo v plném světle. Prostě paráda. Děkujeme, že jsme tady mohli pobýt krásné čtyři dny se zlatým vyvrcholením na turnaji,“ řekl Treml.

Přehrát

00:00 / 00:00

Závodníci i trenéři si pochvalovali atmosféru na olympiádě dětí a mládeže v Plzni. Na místě natáčel reportér Jan Markup

Praha měla po Středočeském kraji druhou nejúspěšnější výpravu. Důkazem toho byla i zlatá dívčí běžecká štafeta s Annou Kerbachovou.

„Fandily jsme si, bylo to super a prožívaly jsme to společně. Štafeta byla úžasná, český rekord, úplně super,“ popsala Kerbachová.

Jachtař David Křížek se může také smát, ve své sbírce má téměř 40 medailí z domácích šampionátů. Plzeňskou olympiádu si jako ambasador jachtingu užíval od úterý.

„V pondělí jsem skončil mistrovství Evropy, takže jsem přijel během úterka. Hned jsem pochopitelně běžel na Bolevák, abych viděl jachting. Byla tam krásná atmosféra. Děti jsou šťastné, mají možnost absolvovat takových velký závod a určitě je to posouvá dopředu,“ vysvětlil Křížek.

Atmosféra, to je to magické slovo, které se vznášelo nad celou olympiádou. Slavnostní zahájení i medailové ceremoniály byly pokaždé výjimečné. Do jisté míry se o to zasloužil i maskot, marťánek Oly, uvnitř kterého byla docela pozemská Petra Parvodičová.

„Bylo to náročné, protože jsem za normálních okolností choreografka muzikálu, takže je to pro mě úplně nová zkušenost, ale velice zajímavá. Odteď respekt všem maskotům. Až potkám v New Yorku, kde studuji, párek v rohlíku, tak mu vzdám hold. Zvednout a roztancovat takový počet lidí, ještě v takhle těžkém kostýmu, je poměrně náročné,“ prozradila Parvodičová.

V Plzni byla zahájena 7. letní olympiáda dětí a mládeže | Foto: Z. Vaiz/olympic.cz

Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme