Závodníky vystřídali v biatlonové Vysočina Areně uklízeči

Světový šampionát v biatlonu v Novém Městě na Moravě je minulostí a pomocníci ve Vysočina Areně mají plné ruce práce s uklízením. Stovka dobrovolníků a zaměstnanců ski areálu se pustila do balení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid po světovém šampionátu v biatlonu v Novém Městě na Moravě | Foto: Daniel Burda | Zdroj: Český rozhlas

Jaroslav Jarin z Technických služeb Nového Města na Moravě nakládá jeden ze šesti kontejnerů plných drtě a písku. „Patnáct tun drtě, osm písku,“ říká, kolik materiálu se na mistrovství spotřebovalo.

Rozebírají se také dřevěné stánky. Odveze si je firma, která je sem zapůjčila. „Našich stánků tady máme třicet. Dvacet se rozmontovává a deset zůstane v celku, převezeme je kamionem,“ upřesňuje její zaměstnanec Petr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Hany Mikulincové o úklidu po biatlonovém mistrovství světa na Vysočině

Do tří dnů podle odklidí pomocníci také oplocení v areálu nebo parkovací značky, říká předseda organizačního výboru šampionátu Jiří Hamza.

„Až do středy je tady sto dobrovolníků, aby nám s tím pomohli, takže tyhle optický věci se odvezou do tří dnů a zbytek postupně,“ prozrazuje Hamza.

Parkovací značky si dodavatelská firma zase odveze a po úpravě využije jinde. Nejdéle potrvá rozebrání mobilní tribuny, která nesla během šampionátu písmeno E. Z ní bude po rozebrání možné sestavit stavební lešení.

Skončení velkolepé akce je na jednu stranu úleva, jak s úsměvem říká Jiří Hamza: „Trošku úleva pro všechny si myslím, už toho měli všichni plný zuby.“

Úklid po světovém šampionátu v biatlonu v Novém Městě na Moravě | Foto: Daniel Burda

Na druhé straně lze z většiny tváří vyčíst i smutek. Nerada se loučí Petra, která pomáhala u dopingových kontrol.

„Já jsem tady odmalička, protože můj táta pracuje u biatlonu. A teď už je konec, takže spíš nastává taková nostalgie,“ líčí Petra svoje pocity.

Balení po šampionátu potrvá asi tři měsíce. Úplně hotovo zřejmě bude, až roztaje ledová socha se znakem biatlonu.


Hana Mikulincová, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme