Zavřete výjezd z Blanky, žádá Praha 6. To by byl nesmysl, tvrdí magistrát

Podle Prahy 6 může za špatnou dopravní situaci v okolí Vítězného náměstí výjezd z tunelu Blanka. Proto žádají o jeho uzavření. Podle magistrátu by pak byl tunel zbytečný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hustá doprava v Praze | Foto: Filip Jandourek

Dopravní situace v okolí Vítězného náměstí je neúnosná. Ve špičkách se zde tvoří kolony. Radní Prahy 6 žádají magistrát, aby kromě zavření výjezdu z tunelu vybudovali záchytná parkoviště a zakázali kamionům vjezd do ulic Evropská a Patočkova.

„My jsme magistrátu předávali soubor těch návrhů. Opakovaně byly ty návrhy zamítány,“ stěžuje si starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09), že vedení města situaci dlouhodobě neřeší.

Magistrát ale veškeré výtky odmítá. Radní pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) tvrdí, že se situací zabývají. Výjezd z Blanky ale určitě neuzavřou.

"To je poměrně nesmyslná záležitost. Ten nový komplex byl právě vybudován proto, abychom dostali dopravu pod povrch. A tímto bychom vrátili auta zpátky nahoru," říká Dolínek.

Dopravní situaci v této části Prahy také zhoršuje uzavírka Korunovační ulice.

Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme