Zběsilá honička po dálnici D1 skončila smrtí 17letého řidiče, dvě auta shořela

Nehoda na 119. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu stála život 17letého mladíka. V kradeném autě vysokou rychlostí ujížděl dvěma policejním hlídkám, které ho honily. Policisté se ho pokusili zastavit i pomocí zátaras. Řidič se jim ale snažil vyhnout a přitom narazil do dalšího auta.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 u Beranova směrem na Prahu

Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 u Beranova směrem na Prahu | Foto: Olga Štrejbarová

Řidič Audi A6 vozidlem ve vysoké rychlosti kličkoval a svou jízdou ohrožoval ostatní řidiče. Policisté se ho poprvé pokoušeli zastavit už na dálnici u Vyškova. Mladík ale policistům ujížděl skoro 100 kilometrů a ani po opakovaných výzvách policie nezastavil.

„Ta jeho jízda byla velmi riskantní. Cestou způsobil několik kolizí a také několik menších dopravních nehod. Na úseku dálnice D1 u Devíti křížů se ho dokonce pokoušel zastavovat policejní passat, nicméně řidič na žádný z pokynů k zastavení nereagoval, několikrát do policejního vozidla naboural a pokračoval ve směru na Prahu,“ říká mluvčí brněnské policie Pavel Šváb.

Ve Vyškově se ujíždějící auto otočilo a vracelo se směrem na Prahu. Policisté se ho snažili zastavit zátarasem, řidič ale narazil do dalšího auta a oba vozy začaly hořet. Při zběsilé jízdě naboural nejméně osm vozů.

„Zasahovali jsme třemi posádkami – jednou leteckou a dvěma pozemními. Došlo k jednomu smrtelnému poranění a jednomu středně těžkému. Pacienta se středně těžkým poraněním letecky převážíme do brněnské nemocnice,“ popsala ředitelka Záchranné služby Kraje Vysočina Vladislava Filová.

Kvůli vyšetřování tragické nehody byla dálnice D1 ve směru na Prahu v okolí Velkého Beranova několik hodin uzavřená. Policisté museli odklidit ohořelé vraky aut, správci dálnice museli místo nehody vyčistit.


K vážné nehodě došlo na 119. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu

Český rozhlas, Lucie Husárová 1, Olga Štrejbarová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme