Zbitého chlapce propustili z břeclavské nemocnice. Pachatele policie stále nezná

Z břeclavské nemocnice dnes propustili patnáctiletého chlapce, kterého v půli dubna brutálně napadli tři útočníci. Jeho zdravotní stav se po odebrání poraněné ledviny výrazně zlepšil. Násilníky však policie zatím nedopadla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie posílila po nedělním útoku hlídky v břeclavských ulicích

Zraněný chlapec odešel z břeclavské nemocnice kolem třetí hodiny, kdy si ho vyzvedla jeho matka. Podle svých slov se hoch cítí dobře. Teď ho čeká domácí léčení.

Policie po pachatelích stále pátrá. Má sice určité stopy, s ohledem na vyšetřování ale nechce bližší podrobnosti prozradit.

„My jsme hned den po útoku, který se stal 15. dubna v podvečerních hodinách, sestavili speciální tým, který je posílený o kolegy z krajského ředitelství a který se výlučně věnuje právě tomuto případu. Prozatím jsme však i přes intenzivní šetření zatím neobvinili žádného pachatele. Samozřejmě kriminalisté mají nějaké množství poznatků, které prověřují, ale i přes intenzivní práci se zatím nepovedlo obvinit konkrétního pachatele,“ potvrdila Petra Vedrová z krajského ředitelství jihomoravské policie.

Ve městě vzniklo po útoku napětí, podpořené mimo jiné dosud nepotvrzenou spekulací, že jeden z útočníků by mohl být Rom. Podle policie se ale situace nevyhrocuje.

Policisté prý naopak musejí vyvracet fámy a nepravdivé informace, že v Břeclavi dochází k útokům a chystají se demonstrace. Také podle místních je situace celkově klidná.

Gabriela Grmolcová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme