Zbytek uprchlíků v Brně zvažuje návrat do Iráku. Situaci budou řešit se sociálními pracovníky

Šestnáct křesťanských uprchlíků z Iráku, které fond Generace 21 přesídlil do Brna, uvažuje o návratu do vlasti. Menší část původně 24členné skupiny přitom už Česko opustila minulý týden. O své budoucnosti by dnes měli uprchlíci jednat se sociálními pracovníky magistrátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmičlenná rodina Iráčanů, která se vrací z Česka do vlasti | Zdroj: ČTK

Nadační fond už Iráčanům mimo jiné vysvětluje, že některé úřední postupy trvají déle.

„Probírají s nimi i takové věci, které jim třeba byly přislíbeny v Iráku a teď jsou nějakým způsobem jinak. Mají teď takový vnitřní zápas, jestli dělají dobře, že jsou v České republice, nebo se mají nasměrovat jinam,“ popsal koordinátor Miroslav Makovička z Generace 21.

„Uprchlíci samozřejmě vidí, jaký humbuk se kolem nich strhl, a mají spoustu otázek a pochybností. Rádi bychom teď počkali, až se všecko trochu uklidní, nechali je, ať se v klidu zorientují,“ dodal.

Podle Makovičky se fond nechystá informovat o jejich myšlenkách. Veřejnosti by ale oznámili, pokud by došlo k faktické změně situace.

Tomáš Jelen, Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme