Žďárské sídliště Stalingrad stále nemá přechod. Lidé sepsali petici

Obyvatelům žďárského sídliště Stalingrad chybí přechod pro chodce. Na nebezpečné přecházení ulice Okružní - dolní upozorňují zejména maminky dětí, které je začnou po prázdninách opět vodit do školky. Na radnici proto poslaly petici a volají po nápravě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na této silnici Okružní - dolní schází přechod | Foto: Hana Mikulincová

„Na této ulici není nikde přechod a je fakt, že tady je mateřská školka a když chce člověk trochu vychovávat děti, že mají chodit přes přechod, tak tady nemají kde jít,“ ukazuje na silnici bez zeber Martina Horká, která drží za ruku svého syna.

Do školky vodila svého syna, čerstvého prvňáka, dva roky. Tak dlouho je několik let uzavřená budova opět v provozu a přechod u ní chybí.

Přehrát

00:00 / 00:00

O chybějící přechod se zajímala redaktorka Hana Mikulincová

„Když vidíte vždycky děti, jak jdou s paní učitelkou a dlouho čekají, než odjedou auta. Myslím si, že tady by byl přechod vhodný,“ doplňuje Martina Horká, která stejně jako paní Marcela hlídající své dvě děti na skluzavce neváhala připojit pod petici svůj podpis.

„Hlídám dvě děti, když tam jdeme. Chodí tam hodně lidí. Je tam i autobusová zastávka, hodně lidí tam chodí ze sídliště na zastávku. Nevidím důvod, proč by to tam mělo být,“ dodává.

Starostka města Dagmar Zvěřinová má právě petici na svém stole a přechod slibuje. „Jakmile přišla petice, předložila jsem ji na poradě vedení. Příslušný odbor dostal toto k projednání, aby prověřil za jakých podmínek přechod zřídit,“ uzavírá Zvěřinová.

Ještě letos zřejmě nebude, začít s pracemi by se ale mohlo už příští jaro.

MŠ na sídlišti Stalingrad, ke které se nedá dojít po přechodu | Foto: Hana Mikulincová

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme