Žďas bude potřebovat více zaměstnanců. Spolu se Siemensem chce pronikat na nové trhy

Největší zaměstnavatel na Žďársku, firma Žďas, se spojil s významným partnerem. Společně teď nabídnou více pracovních míst. Při dnešním podpisu dohody o spolupráci s elektrotechnickou firmou Siemens to řekl ředitel Miroslav Šabart.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žďas a Siemens podepsaly dohodu o strategické spolupráci. Na snímku je licí pole ingotů ve výrobní hale Žďasu ve Žďáře nad Sázavou | Zdroj: ČTK

Obě firmy získají společně zakázky na světových trzích, konkrétně v Jižní Americe, Číně nebo Indii. Přibudou tak pracovní místa, vedení Žďasu se ale obává, aby o ně byl zájem.

„Velmi těžko sháníme lidi na obráběcí mašiny s nižší kvalifikací do metalurgie. Musíme oslovovat agentury práce. Máme dneska 200 agenturních pracovníků, kteří nám vykonávají práci, kde, já osobně si myslím, kdyby byl nastaven jiný sociální systém, lidé by měli zájem o práci. Kdežto ti dneska nezaměstnaní, co tady jsou, nemají zájem o to, aby pracovali,“ řekl potvrdil Miroslav Šabart.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme