Ze stáje na Táborsku uteklo téměř 200 býků. Padesátka z nich stráví noc v lesích

V lesích na Táborsku zůstává přes padesát býků. Přibližně dvousethlavé stádo ráno uteklo soukromému zemědělci v Borotíně. Několik desítek hasičů i místních dobrovolníků odchytávalo býky v lesích mezi Borotínem a Voticemi. Záchrannou akci ale na noc museli přerušit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči nahání stádo býků u Borotína | Foto: HZS Jihočeského kraje

Přes padesát hasičů chodilo po lesích v rojnici a chytali býky do přenosných ohradníků.

„Na vyhledávání skotu jsme využili i policejní vrtulník,“ říká mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že hasiči budou s odchytem býků pokračovat ráno po rozednění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se v lese chytají býci, popsal řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Pavel Rožboud

Podle krajské veterinární správy jde o býky z Belgie, kteří čekali v izolaci na export do Turecka. Žádná nákaza od nich prý nehrozí.

Jak se dvě stě kusů dobytka ze stáje dostalo, zatím neví ani majitel stáje Jiří Pejša: „Bylo to nadstandardně zabezpečeno. Rozlámali dřevěná vrata, železné hrazení.“

V lesích pořád zůstává přes padesát býků, řidiči by si proto měli dávat mezi Borotínem a Voticemi pozor, hlavně na silnicích druhých tříd.

Romana Lehmannová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme