Ze staré polikliniky na plzeňském nábřeží vznikne moderní zařízení

Moderní zdravotnické zařízení vstřícné k pacientům a s komplexní péčí by mělo vzniknout z polikliniky na Denisově nábřeží v Plzni. Jejím novým vlastníkem je akciová společnost Euroclinicum, která má síť poliklinik, lékáren nebo laboratoří po celé republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice, čekárna, poliklinika, (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Kdysi hojně navštěvovanou polikliniku na Denisově nábřeží chce zrekonstruovat, nově vybavit a zvýšit počet ordinací a lékařů. To by mělo přilákat až třikrát víc pacientů, než sem chodí v současnosti.

„Jedna z prvních věcí bude památková úprava. Chceme zachránit ty věci, které jsou v poškozeném stavu,“ popisuje ředitel polikliniky Tomáš Káčerek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Plzni natáčela redaktorka Jana Kosová

„Jako jeden z nedostatků cítíme umístění lékárny. Chceme zajistit v první etapě přesun té lékárny do lepších vyhovujících prostor. Zlepšit orientaci v budově a vůbec její označení. Mnoho občanů ani neví, že je tady poliklinika stále provozována,“ doplňuje.

A nejen označení budovy, k lepšímu se změní celý její exteriér. Vzhledem k tomu, že je památkově chráněná, mohl by na novou fasádu přispět i stát, případně město.

„Předpokládáme, že se nám podaří vyjednat takové podmínky, že bychom mohli podpořit projekt Město kultury 2015,“ uvažuje ředitel.

Až osmdesát ordinací k dispozici

Uvnitř nový vlastník opraví vše od toalet, přes čekárny až po ordinace. V budově je devět tisíc metrů čtverečních podlahových ploch a zdaleka nejsou všechny využité. Vešlo by se sem dvakrát víc ordinací, než je zde v současnosti, což je čtyřicet. Společnost Euroclinicum chce zvýšit jejich počet o polovinu a v budoucnu chce ročně provádět až 120 tisíc ošetření.

Jak dodává ředitel Tomáš Káčerek, přibýt by měly na poliklinice i obory, které tu chybí: „Chtěli bychom sem získat kardiologii a taktéž gastroentrologii.“

Pohotovosti zůstanou na poliklinice zachovány. „V současné době je nejvýznamnější zubní pohotovost, která běží i celonočně. Ta je hodně využívána v širokém okolí. Pokud vím, tak je v kraji jediná,“ upřesňuje Káčerek.

„V budově je i všeobecně zdravotní pohotovost. Také je tu pohotovost chirurgická, ta je do dvaadvacáté hodiny,“ vypočítává dále.

Ke spokojenosti pacientů by měly přispět také moderní informační technologie, díky kterým se nejen zlepší komunikace mezi lékaři, ale také vznikne objednávkový systém.

„Můžou komunikovat s lékaři po internetu, objednávat se do ordinací. Sledovat, jak je některá ordinace uzavřená, jak je nahrazen lékař jiným lékařem. Aby se informace rychle šířila mezi pacienty,“ vypočítává ředitel výhody nového systému.

Bezdrátové připojení i bonusová karta

Hlavně mladší pacienti určitě uvítají wifi, tedy bezdrátové připojení k internetu. A plánuje se také bonusová karta, na kterou pacienti budou sbírat body za léčbu a díky nim budou mít například slevu na léky nebo na některé nadstandardní služby.

Kromě toho všeho se plánuje také prodloužení ordinačních hodin, hlavně kvůli pracovně vytíženým pacientům, a jak říká jednatel polikliniky Zdeněk Kubr, v čekárnách by měl být vyvolávací systém.

„Především chceme zlepšit individuální organizaci zdravotní péče o toho pacienta,“ uzavírá ředitel.

Společnost Euroclinicum hodlá do renovace polikliniky v Plzni na Denisově nábřeží investovat několik set milionů korun.

V Plzni vlastní ještě polikliniku Medika Centrum ve Skrétově a Tachovské ulici a několik ordinací v Plasích, Kralovicích, Žichlicích a Pernarci.

V rámci poliklinik je holding největším poskytovatelem zdravotnických služeb v kraji.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme