Ze středočeských sportovišť mizí nebezpečné branky

Ve středních Čechách se naplno rozjíždí projekt nazvaný Bezpečné branky. Jeho cílem je postupná výměna mnohdy nebezpečných konstrukcí na fotbalových hřištích a dalších sportovištích. Staré brány představují nebezpečí hlavně pro děti.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová branka

Fotbalová branka | Foto: Petr Kestřánek

Jako první se ve středních Čechách dočkali bezpečných branek v Žilině na Kladensku. Právě tam totiž před dvěma lety padající konstrukce vážně poranila dvanáctiletého chlapce.

Podobných případů bylo víc, a tak Českomoravský fotbalový svaz přišel s nápadem postupné výměny starých branek za nové.

Přehrát

00:00 / 00:00

O bezpečné branky se zajímal redaktor Michal Trnka

„Celkově se jedná asi o tři a půl tisíce klubů, kde bychom chtěli, aby byly dodány tyto branky,“ uvedl předseda Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.

Jen Středočeský kraj chce do tří let vyměnit asi osm set konstrukcí. Tak třeba dnes se nové branky dostanou například do Mladé Boleslavi nebo Příbrami.

Na jejich konstrukci pracoval vývojový tým několik měsíců a zvlášť se věnoval výběru materiálu, ze kterého jsou branky vyrobené. „Je to kompozitní materiál uhlíkový,“ prozradil děkan Strojní fakulty ČVUT v Praze František Hrdlička.

Branky jsou například specifické tím, že se při menším úhlu náklonu nepřeváží a vrátí se do původní polohy.

Michal Trnka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme