Ze zdevastovaných bytů ve Škodově ulici v Přerově už je většina rodin pryč

Magistrátu v Přerově se do dnešního dne podařilo najít náhradní byty pro devět z deseti posledních rodin z ghetta ve Škodově ulici. Radnice tak splnila svůj slib, který dala nájemníkům vloni na podzim, tedy v době kdy zastupitelé schválili zrušení smlouvy s vlastníkem domů společností Opera Bohemia. Důvodem bylo nedodržení termínu, do kterého měla firma zahájit stavbu nových bytových domů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přerov.SPŠ.Havlíčkova ulice | Foto: Jaroslav Loufek

Ve Škodově ulici dnes žije asi deset obyvatel ve zdevastovaných bytech ve špatných hygienických podmínkách. S výjimkou jediné rodiny je podle náměstka primátora Michala Záchy obývají na černo.

„Nabídli jsme jim náhradní bydlení. Dnes tam bydlí jeden člověk a má platný dekret, měl by tedy teoreticky nárok na městský byt – a zájem o něj už projevil. Pak jsou tam nějaké rodiny, které tam bydlí opravdu načerno. Vypověděli jsme smlouvu, běží insolventní řízení, do kterého jsem se samozřejmě přihlásili. Dál to už půjde právní cestou.“

Společnost Opera Bohemia, která domy od magistrátu odkoupila v roce 2007, od vypovězení smlouvy s městem nekomunikuje. Kdo je dnes vlastníkem pozemků a domů, které ještě nebyly zdemolovány, tak musí určit soud.

Žalobou bude město vymáhat i půl milionovou sankci, kterou má Opera Bohemia zaplatit za nedodržení podmínek kupní smlouvy.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme