Železnice tu není dostatečně využitá, myslí si starostové z Rychnovska

Na malou vytíženost tratí na Rychnovsku si stěžují tamní starostové. Vyzývají proto Královéhradecký kraj k jednání s Českými drahami. A k tomu, aby tratě, na které s nimi nemá smlouvu, poskytl jinému dopravci.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak Regionova

Vlak Regionova | Foto: České dráhy

„Dneska má kraj desetiletou smlouvu s Českými drahami, která ho velmi svazuje. Projevuje se to například i na naší trati. My vidíme, jak lidí ubývá. Ale ti lidé ubývají proto, že spoje nejsou efektivně nastaveny,“ říká starosta Rokytnice v Orlických horách nestraník Petr Hudousek.

„My si především myslíme, že ta trať není efektivně využívaná. A to mluvím nejenom o trati Doudleby – Rokytnice, ale i o trati Solnice – Častolovice,“ dodává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle starostů z Rychnovska nejsou železniční tratě v regionu dost vytížené. V Orlických horách natáčela reportérka Kristýna Štanderová.

Starostové 30 obcí dobrovolného svazku regionu Rychnovsko proto vyzvali krajský úřad, aby začal se železničním dopravcem jednat. Dráhy podle nich dostatečně nelákají lidi, aby jezdili vlakem.

Na jedné z tratí chtěly od pondělí České dráhy zrušit podvečerní vlak, takže by se lidé z několika obcí nedostali z práce a studenti v neděli na internáty. Obce ho ale ubránily.

Podvečerní osobní vlak z Doudleb nad Orlicí do Rokytnice v Orlických horách měl být zrušený pět dní v týdnu včetně neděle.

Podle starosty to byl problém třeba pro studenty mířící na internáty nebo zaměstnance ústavu sociální péče Domov na Stříbrném vrchu, kde pracuje kolem padesátky lidí.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme