Železniční dopravu mezi Prahou a Hradcem Králové komplikuje pětidenní výluka

S komplikacemi na železnici musí ode dneška až do pátku počítat cestující na trase Praha – Hradec Králové. Probíhá totiž výluka mezi Chlumcem nad Cidlinou a Poděbrady, kde budou muset lidé přestupovat na náhradní autobusy. Omezení se ale týká jen některých spojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výpravčí | Foto: Karel Chlumec

Jedná se o šest párů rychlíků, které z Prahy odjíždějí mezi 8. a 15. hodinou, v opačném směru jde o spoje mezi 9. a 16. hodinou. Výluka se týká také tří párů spěšných vlaků na trase Chlumec nad Cidlinou – Velký Osek.

Pokud se chtějí cestující při cestě z Prahy do Hradce přestupům na autobusy vyhnout, je možné jet přes Pardubice. Trasa je sice o něco delší, jízda ale trvá přibližně stejně dlouho.

Výluka na trati Praha – Hradec Králové
Náhradní autobusová doprava je po dobu výluky zavedena za rychlíky R 954, R 848, R 850, R 958, R 852 a R 960 v úseku Chlumec nad Cidlinou – Poděbrady a R 851, R 955, R 853, R 855, R 959, R 857 v úseku Poděbrady – Chlumec. Omezení se týká i spěšných vlaků Sp 1804, Sp 1806, Sp 1808 v úseku Chlumec – Velký Osek a Sp 1807, Sp 1809, Sp 1811 v úseku Velký Osek – Chlumec.

České dráhy nabízely v minulých letech při podobných komplikacích možnost přepravy přes Pardubice za stejnou cenu, i když je tento úsek o něco delší. To ale teď nebude možné.

„Výluka začala až v 8.55, takže ranní frekvence byla odvezena přímými vlaky až do Prahy. Proto tuto možnost letos nenabízíme,“ vysvětluje Tomáš Fiala z krajského centra osobní dopravy.

Cestující musí kvůli přestupům počítat se zpožděním 5 až 10 minut. Omezení se týká také rozšířené přepravy spoluzavazadel a jízdních kol. Cestující je budou moci převážet v náhradních autobusech jen do vyčerpání kapacity.

Důvodem výluky je údržba a oprava kolejí a odstraňování keřů a náletů v blízkosti trati.

Ota Nehasil, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme