Železniční dopravu na východě Čech čeká třídenní výluka

Cestující na železnici na východě Čech musí v následujících dnech počítat s výrazným omezením dopravy. Mezi Hradcem Králové a Pardubicemi budou místo vlaků jezdit autobusy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Srážka vlaků ve Vodňanech | Foto: HZS Jihočeského kraje

Výluka potrvá od pondělí do středy vždy od osmi hodin do 13 hodin 40 minut. Všechny vlaky mezi oběma krajskými městy budou nahrazeny autobusovou dopravou, upřesňuje Tomáš Fiala z Krajského centra osobní dopravy v Hradci Králové.

„Osobní vlaky a rychlíky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Pardubice-hlavní nádraží až Hradec Králové-hlavní nádraží. Zastávkové osobní vlaky v úseku Pardubice – Stéblová jedou podle vlakového jízdního řádu a v úseku Stéblová – Hradec Králové je zavedena náhradní autobusová doprava,“ řekl Tomáš Fiala.

Zrychlená náhradní autobusová linka R pojede mezi krajskými městy bez zastavení. V úseku Hradec Králové – Stéblová bude jezdit linka Z a zastaví ve všech stanicích a zastávkách.

Ota Nehasil, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme