Zeman stráví dovolenou na Vysočině. Do Prahy se chce vrátit až za devět dní

Prezidentovi Miloši Zemanovi začíná dovolená. Strávit ji chce na své chalupě v Novém Veselí na Vysočině. Během volných dní má Zeman v plánu navštívit své přátele, nevynechá prý ani tradiční projížďku v nafukovacím člunu. Na Pražský hrad se vrátí zřejmě až v neděli 5. července.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident republiky Miloš Zeman v Hovorech z Lán

Prezident republiky Miloš Zeman v Hovorech z Lán | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Zeman na své chalupě relaxuje rád. V Novém Veselí má prý mnoho přátel, kteří mu zůstali věrní, když na čas odešel z politiky.

„Protože vůči nim cítím určitou vinu, že je zanedbávám, tak se to pokusím napravit tím, že se s nimi tradičně – a to několikrát – setkám,“ oznámil.

Před dvěma lety přinesla média fotografie prezidenta v nafukovacím člunu, který táhli členové jeho ochranky. Miloš Zeman novinářům vzkázal, že vodní radovánky nevynechá ani tentokrát:

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident Zeman stráví dovolenou na Vysočině. Do Prahy se chce vrátit až za devět dní

„Paparazzi sem, paparazzi tam, ale já si ten člun nenechám ujít.“ Na dovolenou si přesto prezident přichystal i nějaké pracovní materiály.

„Nemusely se prostudovat okamžitě. Takže když si vyjedu na nějaké krásné místo Vysočiny a budu se koukat do krajiny, tak současně budu číst i tyto docela nudné úřední materiály, abych se jich konečně zbavil,“ prozradil.

Z několikadenního volna by se prý nerad vracel předčasně – jen v případě krizové situace. „Například v teroristickém útoku na jakékoliv místo České republiky. Tam by prezident neměl trávit dovolenou, ale měl by být buď v Paze, nebo na místě tohoto teroristického útoku, což mimochodem může být totéž,“ vysvětlil.

Další týden volna by si Zeman podle svého mluvčího Jiřího Ovčáčka mohl vybrat během srpna. To by nejspíš pobýval na zámku v Lánech.

Kam jezdili prezidenti na dovolenou

Eduard Beneš – stejně jako jeho předchůdce Tomáš Garrigue Masaryk – rád trávil svou dovolenou na západě Slovenska na Topoľčanském zámku. Gustav Husák zase každoročně jezdil odpočívat na Krym.

První porevoluční prezident Václav Havel často navštěvoval svou chalupu na Hrádečku nedaleko Trutnova. A takto popsal svou dovolenou v Hovorech z Lán ze září 1995:

„14 dní jsem byl v Portugalsku u moře s mojí ženou, kde jsme měli takový domeček vypůjčený, byli jsme tam sami. Něco maličko jsem dělal, pravda, ale většinu času jsem lelkoval.“

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme