Zemědělci budou ve středu blokovat dopravu na jižní Moravě

Zrušení takzvané zelené nafty a zdanění tichého vína - to jsou důvody, proč budou ve středu protestovat zemědělci. Ti se chystají omezit dopravu na mnoha místech. Na jižní Moravě vyjede na silnice mezi 9. a 11. hodinou na 150 traktorů, a zpomalí tak dopravu na 16 místech kraje. Do protestu se zapojí všechny jihomoravské okresy kromě Vyškova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Traktorista seje kukuřici do žita na poli nedaleko Humpolce | Foto: Hana Mikulincová

Cílem protestů je vyvolat další jednání s vládou o sporných opatřeních, která by podle zemědělců snížila konkurenceschopnost české produkce.

Asi největší potíže lze čekat na frekventované silnici číslo 43 mezi Letovicemi a Lipůvkou na Blanensku. Provoz tam zpomalí 30 traktorů s vleky.

V Brně vyvolá zemědělská technika komplikace na kruhovém objezdu ve Slatině, přes který projíždí auta mezi krajským městem a Slavkovem u Brna. Farmáři tam přijedou s 25 zemědělskými storji.

Traktory se také objeví na silnici první třídy mezi Strážnicí a Břeclaví a na silnici číslo 54 u Veselí nad Moravou. Dva protesty se uskuteční na Břeclavsku a asi deset na Znojemsku.

Zelená nafta je daňové zvýhodnění pohonných hmot spotřebovaných pro zemědělské stroje.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme