Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity slaví padesáté narozeniny

Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích slaví 50 let od svého vzniku. Je druhou nejstarší vysokoškolskou vzdělávací institucí v jihočeské metropoli a také jednou ze dvou nejstarších zakládajících součástí univerzity v roce 1991. Branami fakulty prošlo za pět desítek let 11 a půl tisíce studentů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve škole (ilustrační foto) | Foto: European Commission Audiovisual service

Dnešní oslavy odstartuje konference na téma: Současný stav zemědělství a perspektivy jeho dalšího rozvoje. Děkan Zemědělské fakulty Miloslav Šoch v této souvislosti poukázal na ztrátu naší soběstačnosti: „Dochází ke snižování stavů hospodářských zvířat a zatravňování pozemků. Částečně se přechází na ekologické zemědělství, ale bohužel dochází ke ztrátě soběstačnosti ve většině produktů. Naším cílem je samozřejmě zemědělství posílit, snažili jsme se o to mnoha různými způsoby. Podílíme se na vytváření různých vizí a systémů rozvoje zemědělství. Je to ale otázka celé naší společnosti, my bychom chtěli přispět hlavně v oblasti jižních Čech. “

Marcela Raabová ze Střeziměřic v Novohradských horách si Zemědělskou fakultu v Českých Budějovicích vybrala hned po maturitě. Nyní studuje doktorandskou formu oboru zootechnika. Je jednou z mála žen v dnešní době, které chtějí pokračovat v hospodaření na rodinné farmě.

„Rozhodla jsem se na základě skutečnosti, že jsem na farmě vyrůstala a prožila tam své mládí. Strašně se mi to líbilo. Na naši fakultu jsem šla z toho důvodu, že má maminka vždy říkala, že i doktorka může dojit krávy, ale dojička nemůže být doktorkou. Studuj, dokud to jde a pak se rozhodneš, kam půjdeš,“ prozradila Marcela Raabová.

50. výročí vzniku Zemědělské fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si připomene i její Klub absolventů. Mají v plánu ocenit zasloužilé absolventy.

Petra Matoušková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme