Žena, která přiotrávila dceru nemrznoucí směsí, si odsedí 20 let

Žena, která se pokusila otrávit svoji pětiletou dceru nemrznoucí směsí, dosáhla snížení trestu. Namísto dosavadních 25 let jí krajský soud v Plzni uložil 20 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na 20 let vězení snížil Krajský soud v Plzni trest ženě z Nejdku na Karlovarsku (vpravo), která se v roce 2010 pokusila otrávit svou pětiletou dceru nemrznoucí směsí do automobilů. | Foto: ČTK

Naději na nižší trest dostala žena v listopadu, kdy Ústavní soud rozhodl, že krajský soud v Plzni musí její případ znovu otevřít.

Rozhodnutí o vině ústavní soudci nezrušili, plzeňský soud se tak otázkou viny dnes nezabýval.

Podle ústavního soudu měla pro rozhodnutí o výši trestu stačit pravidelná sazba, která je v tomto případě 15 až 20 let vězení.

Státní zástupkyně proto dnes navrhla uložení trestu při samé horní hranici a krajský soud ho potvrdil, otázkou viny se už nezabýval.

Žena dnes soudu znovu popisovala, jaké bylo její soužití s otcem dítěte. Podle ní ji muž fyzicky i psychicky týral a otrávení tehdy pětileté dcery připravila jako pomstu příteli.

O smrtelném nebezpečí požití nemrznoucí směsi si přečetla v časopise a dala ji dceři úmyslně vypít v čaji, když se vrátila po víkendu stráveném u otce.

Dítě přežilo díky péči lékařů bez vážných následků. Dnes žije u otce a matka ho nevídá, ani o něm nemá žádné zprávy.

Renáta Prátová, Monika Červená, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme