Žena, která přiotrávila dceru nemrznoucí směsí, si odsedí 20 let

Žena, která se pokusila otrávit svoji pětiletou dceru nemrznoucí směsí, dosáhla snížení trestu. Namísto dosavadních 25 let jí krajský soud v Plzni uložil 20 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na 20 let vězení snížil Krajský soud v Plzni trest ženě z Nejdku na Karlovarsku (vpravo), která se v roce 2010 pokusila otrávit svou pětiletou dceru nemrznoucí směsí do automobilů. | Zdroj: ČTK

Naději na nižší trest dostala žena v listopadu, kdy Ústavní soud rozhodl, že krajský soud v Plzni musí její případ znovu otevřít.

Rozhodnutí o vině ústavní soudci nezrušili, plzeňský soud se tak otázkou viny dnes nezabýval.

Podle ústavního soudu měla pro rozhodnutí o výši trestu stačit pravidelná sazba, která je v tomto případě 15 až 20 let vězení.

Státní zástupkyně proto dnes navrhla uložení trestu při samé horní hranici a krajský soud ho potvrdil, otázkou viny se už nezabýval.

Žena dnes soudu znovu popisovala, jaké bylo její soužití s otcem dítěte. Podle ní ji muž fyzicky i psychicky týral a otrávení tehdy pětileté dcery připravila jako pomstu příteli.

O smrtelném nebezpečí požití nemrznoucí směsi si přečetla v časopise a dala ji dceři úmyslně vypít v čaji, když se vrátila po víkendu stráveném u otce.

Dítě přežilo díky péči lékařů bez vážných následků. Dnes žije u otce a matka ho nevídá, ani o něm nemá žádné zprávy.

Renáta Prátová, Monika Červená, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme