Žena sražená autem do Vltavy zemřela. Pražská policie zatím příčinu nehody nezná

Asi čtyřicetiletá žena, kterou včera na pražském Mánesově mostě srazilo auto do Vltavy, v nemocnici zemřela. Záchranáři ji vylovili z řeky zhruba čtvrt kilometru dále po proudu u nemocnice Na Františku. Nejprve nejevila známky života, po několika minutách se ji zdravotníkům podařilo oživit. V noci ale žena podlehla zraněním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jednotky HZS Praha likvidovaly následky dopravní nehody osobního automobilu, které srazilo dva chodce do Vltavy | Foto: HZS Praha

Hasiči i policisté znovu pátrají po dalším člověku, který po nehodě skončil v řece. Zatím ale bezvýsledně.

Policisté také vyšetřují, proč vjel včera sedmašedesátiletý řidič u Mánesa do protisměru a narazil do skupiny chodců. Příčina nehody zůstává neznámá, kvůli zdravotnímu stavu řidiče, který skončil se zraněními v nemocnici, nemohla být provedena dechová zkouška. Zda nějakou roli sehrál alkohol, omamné látky nebo zda došlo k nějakému zdravotnímu kolapsu, prokáže až lékařská zpráva.

Ke slovu se tak dostanou především lékařské posudky. Řidiče, který také leží v nemocnici, už ale policisté vyslechli.

„Ze strany řidiče disponujeme prvotními zjištěními, které budou součástí poměrně obsáhlého vyšetřování,“ říká mluvčí Tomáš Hulan.

„Je tady spousta skutečností, které budou muset být hodnoceny. Jedná se o velkou dopravní nehodu, v rámci které policisté využívají kromě jiného i například znalecké posudky a posudky jiných odborníků,“ přibližuje další postup.

Tereza Bartůňková, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme