Žena z Břeclavska se přiznala k vraždám svých tří dětí. Prý se bála ztráty partnera

Pětadvacetiletá žena z Dolních Dunajovic na Břeclavsku se v dnes zahájeném procesu u Krajského soudu v Brně přiznala k vraždám svých tří dětí - novorozeňat. Uvedla, že je usmrtila kvůli strachu ze ztráty partnera, který děti nechtěl. Pár byl závislý na drogách. Ostatky dětí našli letos v únoru v rodinném domě v Dolních Dunajovicích policisté, a to krátce po posledním z porodů. Za trojnásobnou vraždu ženě hrozí až doživotní pobyt za mřížemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Svíčky na památku 3 zavražděných | Foto: Jan Rosenauer

Žena měla manžela a dvě děti a jejich okolí je popisovalo jako harmonickou rodinu. Pak si ale našla nového partnera a přestěhovala se k němu. Muž jí sdělil, že děti mít nechce.

Žena mu tvrdila, že děti mít nemůže. Chtěla mu prý vyhovět, proto svá těhotenství tajila. Odůvodňovala je svými zdravotními problémy provázenými tzv. zavodněním těla.

Děti podle svých slov usmrtila a jejich ostatky ukryla v domě. „Nedokážu si vysvětlit, proč jsem to udělala. Vím, že jsou babyboxy, jednala jsem ve stresu,“ řekla dnes obžalovaná soudu.

První dítě porodila v domě přítele, v němž se podle policie vyráběly drogy (pervitin), na podzim 2012. Na svět přivedla holčičku. Soudu dnes obžalovaná řekla, že ji uškrtila košilkou, zabalila do deky a tu dala do batohu, který uložila na půdě domu.

O rok později porodila obžalovaná chlapečka. Uškrtila jej podle svých slov tkaničkou od bot. Ostatky zabalila do prostěradla, dala do batohu a opět odložila na půdě.

Třetí dítě porodila letos v únoru. Narodil se chlapeček, kterého udusila v pytli od granulí pro psy. „Je mi to líto, nechápu to, zazmatkovala jsem,“ uvedla obžalovaná.

Po porodu měla zdravotní problémy a přítel jí přivolal lékaře ze záchranné služby. Ten na místě zjistil, že žena rodila, nenašel ale dítě a přivolal policii, která následně našla v domě ostatky novorozeňat.

Druh: O těhotenstvích jsem nevěděl

Partner ženy Daniel Masaryk dnes soudu řekl, že o jejích těhotenstvích nevěděl. Jeho družka se odvolávala na zdravotní potíže a podle něj úspěšně vše tajila.

Při seznámení jí sice řekl, že děti nechce. „Pokud by se ale dítě narodilo, tak bych se k tomu postavil jako chlap,“ uvedl.

Zdůraznil, že nálezem tří ostatků novorozeňat byl velmi překvapený. Do té doby byl prý přesvědčený, že družka nemůže mít děti. Tak mu to prý řekla.

Obdobný případ se stal před časem na jižní Moravě ve Vlasaticích na Brněnsku, kde také žena zavraždila své tři děti - novorozence. Za čin si odpykává 22 let ve vězení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme