Žena zničila kyselinou sedačku v autobuse. Cestující museli vystoupit

Hasiči na Chrudimsku vyjížděli v pondělí odpoledne k neobvyklému případu. Žena se tam v linkovém autobuse poleptala neznámou kyselinou, kterou převážela v PET lahvi, informovali hasiči Pardubického kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poleptání autobusu kyselinou na Chrudimsku | Foto: HZS Pardubického kraje

Žena cestovala autobusem s neznámou látkou v plastové lahvi. „Látka ale rozleptala sedačku a způsobila jí popáleniny na sedací části těla,“ řekla mluvčí hasičů Pardubického kraje Vendula Horáková.

Řidič pohotově zareagoval a ve Skutči zastavil, aby všech 15 cestujících mohlo opustit autobus. „Na propálenou sedačku řidič autobusu použil práškový hasicí přístroj,“ dodala Horáková.

„Paní neřekla, odkud to má, co to je za látku. Pravděpodobně chtěla čistit odpad, ale spíš se nám zdá, že si všechno vymyslela,“ řekla Horáková. Popálenou ženu předali hasiči záchranářům, kteří ji převezli do nemocnice, kde musela být hospitalizována, řekl mluvčí chrudimských policistů Jiří Tesař.

Hasiči museli autobus odvětrat a kyselinu, která poleptala sedačku a asi metr čtverečný podlahy, neutralizovali pomocí sody. „Nedá se zjistit, co to bylo za kyselinu. Hasiči u sebe neměli přístroj, kterým by to zjistili,“ řekla na závěr Horáková.

Poleptání autobusu kyselinou na Chrudimsku | Foto: HZS Pardubického kraje

Petr Jadrný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme