Žena zraněná při srážce autobusu s drezínou po operaci zemřela

Cizinka, která se těžce zranila při nehodě autobusu a drezíny v Třešti na Jihlavsku, po operaci v jihlavské nemocnici zemřela. Při havárii bylo zraněno přes 20 lidí, tři lidé utrpěli středně těžká poranění. Policisté a Drážní inspekce zatím příčiny nehody vyšetřují, podle některých cestujících nefungovalo světelné zabezpečovací zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na železničním přejezdu v Třešti na Jihlavsku se srazil autobus s drážní drezínou | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala ve 12.35 před nádražím na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor ve směru na Batelov. Drezína před sebou na kolejích údajně tlačila bagr, který narazil do boku autobusu. Hasiči museli část autobusu rozstříhat.

Policisté a pracovníci Drážní inspekce nehodu vyšetřují a zjišťují, zda opravdu nefungovalo světelné zařízení, jak tvrdí řidič autobusu a někteří cestující. Dechová zkouška u řidiče autobusu i drezíny vyloučila požití alkoholu.

„Příčiny mimořádné události jsou v šetření. Drážní inspekce na místě zjišťuje, zdali bylo přejezdové zabezpečovací zařízení v činnosti a zda bylo pochybení na straně železnice, nebo na straně řidiče autobusu. Data ze záznamového zařízení byla stažena, avšak ještě nebyla dostatečně zanalyzována,“ uvedl mluvčí inspekce Martin Drápal.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun, z toho 500 tisíc na vlaku a 200 tisíc na autobusu.

Autobus se v Třešti na Jihlavsku srazil s drezínou, zranění utrpělo přes 20 lidí

Číst článek

Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme