Ženu, na kterou se zřítil strop domu, našli záchranáři mrtvou

Až krátce po půlnoci vyprostili záchranáři ze sutin neobydleného domu v Ústí nad Labem-Předlicích ženu, kterou hledali od včerejší 13. hodiny. V neobydleném domě byla se třemi dalšími lidmi. Dvěma mužům se podařilo utéci, jednu z žen záchranáři vyprostili během odpoledne, nyní leží s těžkými zraněními v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči se snaží dostat do domu v Ústí nad Labem-Předlicích, kde se zřítil strop | Foto: Hasičský záchranný sbor Úst. kraje

Pětadvacetiletou ženu nalezli záchranáři mrtvou. Příčinu smrti určí pitva a policisté už zahájili šetření, kdo je za tragédii zodpovědný. Policie prověřuje právě dva muže, kteří včera při sesuvu stropu stihli utéct. Dům měl být však prázdný.

Den předtím ho kontrolovali městští strážníci a lidem, kteří se v něm pohybovali, nařídili, ať ho opustí. Už v té době stav domu naznačoval, že se z něj někdo pokouší odnášet železné traverzy, které podpíraly shnilé stropní trámy. Právě jejich absence byla pravděpodobnou příčinou zřícení stropu.

Ústecký magistrát dnes bude jednat o tom, co s domem, o který nemá zájem jeho majitel, bude dál. Statik nařídil už 9. září, aby byl zbourán.

Podobné události jsou v městské části Ústí nad Labem-Předlicích poměrně časté. Minulé pondělí tam v jiném opuštěném domě v Mahenově ulici hořelo. Předlice obývají převážně Romové, vybydlených domů je tam hned několik.

Nyní mají strážníci na seznamu 14 domů, o kterých se ví, že jsou vybydlené, a znovu je prohlížejí, minimálně z ulice v doprovodu pracovnice stavebního úřadu. Připevňují na ně cedulky se zákazem vstupu v češtině, němčině a romštině.

Gabriela Hauptvogelová, Dagmar Cestrová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme