Žháři z Vítkova mají zřejmě na svědomí více rasistických útoků

Žháři ze severomoravského Vítkova, kteří letos na jaře hodili do domku romské rodiny dvě zápalné láhve naplněné benzinem a přitom vážně zranili dvouletou holčičku, mohou mít na svědomí i další podobné zločiny, zjistila policie.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově

Tragický požár rodinného domu ve Vítkově | Foto: Hasičský záchranný sbor MS kraje

Policie z útoku na romskou rodinu obvinila čtveřici mladíků, vyšetřování ale není ještě u konce.

"Policejní vyšetřování v kauze Vítkov bude trvat ještě dlouhé týdny. Dosavadní práce vyšetřovatelů ale vnesla nové světlo do minulosti obviněných mladíků. Policisté prověřují, zda nemají na svědomí i další podobné rasově motivované delikty, které se odehrály na Bruntálsku, například v Moravském Berouně.

"Případné další trestné činy jsou předmětem šetření," uvedla pro Český rozhlas dozorující státní zástupkyně Brigita Bilíková.

Pokud se podezření potvrdí, předají specialisté z týmu Vítkov své poznatky kolegům do regionů, kteří zatím neúspěšně vyšetřovali starší případy.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme