Žháři z Vítkova se s vysokými tresty ani čtyři roky po útoku nesmířili

Před půlnocí uplynou přesně čtyři roky od žhářského útoku ve Vítkově na Opavsku. 18. dubna 2009 do malého domku vlétly zápalné lahve a tehdy dvouletá Natálka v nemocnici několik měsíců bojovala o život. Všichni čtyři pachatelé podle soudu věděli, co dělají. S vysokými tresty se ale nesmířili a někteří podali stížnost k Ústavnímu soudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natálka s matkou Annou Sivákovou | Foto: Andrea Čánová

„Podle mého názoru mému klientovi nebylo prokázáno, že by se toho skutečně dopustil,“ tvrdí dodnes advokát jednoho z odsouzených Petr Kausta, který čeká na to, jak jeho stížnost k Ústavnímu soudu dopadne.

Když za pachateli zapadla vězeňská vrata, bylo jasné, že se už nikdy nezbaví nálepky vítkovských žhářů. Až 22letými tresty to ale neskončilo. Přinejmenším ve vzpomínkách těch, kteří v domě v onu kritickou noc spali.

Maminka malé Natálky, tehdy také popálená Anna Siváková, se jizev nezbavila ani po čtyřech letech. S rodinou teď žije v nedalekém Budišově nad Budišovkou.

Místo po vypáleném domě je opuštěné a zanedbané a radnice se marně snaží domluvit s majiteli pozemku v zahraničí.

Martin Knitl, David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme