Zima lyžařům nepřeje, na severu Čech se jezdí jen na Klínovci a v Zadní Telnici

Na severu Čech se kvůli nezvykle teplé zimě dá lyžovat jen na dvou místech. Na Klínovci jezdí šest vleků, v Zadní Telnici je v provozu jen dětská sjezdovka. Na té i přesto napočítáte kolem dvou stovek rodičů s dětmi, kteří se snaží využít každou příležitost k poslednímu prázdninovému lyžování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžování na Klínovci | Foto: Ľubomír Smatana

Paní Moniku a její šestiletou dceru neodradilo, stejně jako desítky dalších rodičů, vlhké počasí, ani lyžařská kombinéza od trávy. Dokonce na těchto podmínkách našly i několik pozitiv.

„Tráva ji zbrzdí, ale je to mokré no,“ říká Monika.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z lyžařského areálu v Zadní Telnici připravila Iva Zítková

Na krátké sjezdovce leží jen zhruba 20 centimetrů technického sněhu, rodinám s dětmi to ale bohatě dostačuje.

Paní Lenka je tu s vnoučaty, vzpomíná, jak to v Telnici vypadalo, když sem v dětství chodila lyžovat.

„Vlek žádný nebyl, kopec jsme si od silnice vyšlapali nahoru, nebyl žádný bufet, takže jsme byli pěkně zahřátí jen naší fyzičkou a dolů jsme si to sjeli, jak každý uměl,“ popisuje.

Nešťastní z teplé zimy jsou hlavně provozovatelé lyžařských areálů, kterým klesají zisky. Jedním z nich je i Jindřich Holinger. První sníh v Zadní Telnici, podle něj, napadl přesně před čtyřmi týdny a od té doby nic.

„Finančně to znamená hodně, je to obrovská ztráta, také tím, že stavíme sedačkovou lanovku, která nás stála nemalé prostředky, takže jsme si mysleli, že budeme moct alespoň splatit nějaké dluhy,“ vysvětluje provozovatel.

Kdy začne mrznout, zatím meteorologové nevědí, rozhodně to ale nemá být dřív než příští víkend.

Maňourová Anna, Iva Zítková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme