Život v Českém Krumlově se po povodni vrací k normálu, ožila i kavárna u Vltavy

V Českém Krumlově už od začátku týdne uklízejí po velké vodě. Život ve městě se pomalu ale jistě vrací zpět do starých kolejí. Platí to i pro jednu z českokrumlovských kaváren u řeky Vltavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Červnové povodně roku 2013 v Českém Krumlově | Foto: Jitka Cibulová Vokatá

„Zatím máme v sklepě asi 15 centimetrů vody, v kavárně 10 centimetrů. Je to jen díky tomu, že od rána vodu čerpáme,“ říkal první den po povodni majitel objektu Radek Štěpánek.

Po šesti dnech už je na první pohled vše v pořádku a hosté na svých místech. „Chodím sem skoro každý den, 6-7 let. Stýskalo se mi po dobré kávě,“ říká pan Saša.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jitky Cibulové-Vokaté z vytopené českokrumlovské kavárny

„Stačili jsme to naštěstí všechno zabezpečit a uklidit, protipovodňová opatření měla smysl, měli bychom tu daleko více vody “ je spokojen provozovatel kavárny Pietro Rosario Gelsomino. Vadí mu ale, že ho na povodeň nikdo dopředu neupozornil.

„Mají moje číslo, mají kontakty. Je třeba volat dřív, měli bychom míň práce,“ je přesvědčen Gelsomino.

Rozvodněná Vltava a Polečnice napáchala v Českém Krumlově miliónové škody. Jejich hladina se zvedla o dva metry a zatopila řadu domů, zničila most i sportoviště.

Igor Maňour, Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme