Zkrachovalou mateřskou školku v Havířově převzala radnice

Do zkrachovalé mateřské školky v Havířově se dnes znovu vrátily děti. Soukromé zařízení v ulici Karla Čapka provozovalo občanské sdružení. Před týdnem ale kvůli dluhům muselo skončit. O mateřskou školu se dočasně postará havířovská radnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V mateřské škole | Foto: Fotobanka stock.xchng

Do známého prostředí se tak dnes mohla vrátit i dvouletá Natálka. Její maminka Monika Štěpánová před týdnem neměla to srdce jí říct, co se stalo:

„Malá to tady má ráda, má ráda paní učitelky, tak jsem jí musela říct, že ve školce se pokazilo topení. A ona všude říkala, že ve školce prasklo potrubí,“ říká Natálčina maminka.

Kdyby se do hry nevložilo město, hledala by hlídání pro dcerku složitě:

Přehrát

00:00 / 00:00

O soud zkrachovalé mateřské školy v Havířově se zajímal redaktor Stanislav Janalík

„Mám nástup do práce a jediné, co by bylo možné, že by hlídali rodiče a babičky. Ale oni všichni pracují, takže nevím, jak by to dopadlo jinak,“ dodává.

Rodiče si navíc vymohli, aby pokračovali všichni stávající zaměstnanci i s ředitelkou Drahomírou Kupcovou, která za špatné hospodaření zodpovídá. Ona ani její podřízení ale o problémech občanského sdružení příliš mluvit nechtěli:

„Je to těžké. My jsme rádi, že tady můžeme dál být, že školka nezanikne, že děti nepřijdou o to místo a my můžeme dál pracovat,“ říká dcera ředitelky Dagmar Kupcová.

Minimálně na dva měsíce teď všichni patří pod Sociální služby města Havířova. Co bude dál, se uvidí.

„Pak na základě výběrového řízení buď toto zařízení bude spadat pod nějakou příspěvkovou organizaci města, mateřskou školu či nestátní soukromý subjekt,“ vysvětluje ředitel sociálních služeb Milan Černý.

Po občanském sdružení zůstaly hlavně dluhy za teplo, vodu a energie.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme