Zlaté Hory na Jesenicku rozhodují o budoucnosti mateřinek

Zlaté Hory na Jesenicku platí zbytečně moc peněz za provoz dvou mateřinek. Kapacita zařízení je v současné době naplněná jen z poloviny. Město proto zvažuje, že je přestěhuje na místní základní školu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Křešice - mobilní mateřinka | Foto: Miroslav Zimmer

Na výběr má tři možnosti: zanechat obě školky i při menším obsazení dětí, přemístit jednu školku do druhé nebo obě přestěhovat pod střechu základní školy.

Zastupitelé by se měli rozhodnout na svém dubnovém zasedání. Spojení subjektů se podle zlatohorského starosty Milana Ráce jeví jako nejúspornější řešení.

„Ušetřilo by se, protože by se počítalo s přestěhováním mateřské školy do jedné z budov základní školy. Na základní školu jsme teď získali dotaci na zateplení, výměnu oken. Ta budova by byla připravená,“ říká Rác.

Město se však podle jeho slov stále ke konkrétnímu řešení nepřiklonilo a shromažďuje další informace.

„Je to zásadní rozhodnutí, ovlivní mnoho rodičů. Trvá to sice dva roky, ale chceme rozhodnout na základě všech informací, aby ta změna byla co nejméně bolestivá,“ dodává starosta.

Andrea Švubová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme